Home

List of Graves

Photos

Directions

Civilians and Dependents

 

RCAF Military Cemetery at Choloy, France.

List of Graves (click on a name to see the marker)

Acton R.K.

Dion A.N.

Leah H.

Redford R.G.

Adams J.H.

Donald B.G.

Legendre J.P.A.

Rieberger E.

Aitchison G.H.

Donald R.B.

Levere O.H.

Roach M.T.D.

Aitken T.W.

Doucette G.A.

Lewis R.F.

Robertson R.A.

Andree A.S.L.

Downey G.V.

Liggett J.L.G.

Robins F.G.

Andrews D.J.

Doyle J.J.

Linklater R.G.

Robinson J.J.L.

Archibald R.C.

Duffie R.A.

Lint H.D.

Rochefort J.F.R.

Arsenault J.W.R.

Dylke S.R.

Lumb F.E.

Rogers G.A.

Ashmore R.A.

Epp W.

Macbride R.E.

Rolston R.G.H.

Atkinson D.C.

Fetchyshyn R.

MacDonald G.D.

Rosart J.R.

Axtell F.K.

Field J.B.

Mace D.A.

Ross J.D.

Bach P.A.G.

Fitt M.H.P.

MacEachern M.L.

Russell J.F.D.

Balcom G.R.

Fortin J.M.A.V.

MacLaren J.D.

Ryan B.J.

Barnes D.H.G.

Foster D.C.

MacLaren M.R.

Ryan M.R.

Baron P.

Foxton G.D.

MacLean I.W.

Saul R.J.

Baxter J.F.

Franko S.S.

Maheu J.R.L.

Schellongovsky A.R.

Beaudin F.B.

Frezell D.R.D.

Maltais P.J.

Schneider D.O.

Beaulac G.L.

Furois J.C.A.G.

Marks H.B.

Schofield W.H.

Beausoleil J.J.

Gagosz J.E.W.B.

Martin D.R.

Schultz H.A.

Bell G.W.

Gallagher D.

May C.A.

Schultz W.A.

Bergie D.P.

Gibson W.I.

McBride R.G.

Scott C.R.

Bice W.J.

Glover D.

McCallum A.G.

Scott R.G.

Blackman G.R.

Godin J.G.H.

McCombs D.W.

Sheasby H.B.W.

Boulay J.I.J.Y.

Grant F.A.S.

McConnell R.E.

Shruiff N.J.

Boutet J.L.F.

Grant R.A.

McCoy E.R.

Smith D.H.

Bowen J.L.

Gratton J.E.P.

McDonald H.J.

Smith J.T.

Bowes I.W.

Gray S.R.

McDonald M.V.

Smith R.V.

Bowland C.W.

Green D.D.

McDonald W.R.B.

St. Arnaud S.Y.C.

Bradley D.E.

Green F.J.

McDougall J.G.

Stacey J.N.

Bradley J.U.

Green G.W.

McFall C.L.

Stewart F.G.

Brason W.E.

Griffith T.R.

McFarlane K.H.

Stewart H.C.

Breault D.E.B.

Habart L.F.

McIntyre W.H.

Sullivan J.M.J.

Brietzke A.

Hallyburton H.

McKay R.C.

Sullivan W.A.

Briffett K.A.

Hamlen J.K.

McLarty J.D.

Sundstrom R.E.

Brocklehurst G.C.

Harquail T.A.

McLeish W.A.G.

Swanston R.J.

Brouillette W.L.

Haskill K.C.

McNabb W.A.

Symington G.R.E.

Buchan G.F.

Haugh J.H.

McNicol D.C.

Tait J.G.

Burlock C.R.

Heasman W.J.W.

Mealing L.B.

Talbott J.B.

Burns B.C.

Hildebrand J.

Milne A.H.

Thiessen H.

Burns W.K.

Hirst D.S.

Miscovitch K.J.

Tillotson M.T.

Cameron T.J.

Hobson G.N.W.

Misselbrook D.J.

Tomes J.D.

Campbell B.E.

Holmes J.W.

Mitchell G.

Tothpal Z.B.

Campbell J.G.H.

Horn R.G.

Myers J.R.

Toutant L.M.

Carrier J.R.D.

Hrenyk J.P.

Myers J.S.

Trappitt S.F.

Cass J.A.

Hurlbert R.W.

Navikenas A.

Turpin R.J.

Chalmers R.J.

Ingram K.H.

Nelson V.S.

Walshe E.J.

Chisholm J.A.

Jesse W.C.

Newman G.S.J.

Walton J.

Clairmont G.

Johnston B.L.

Noel J.A.E.

Walton N.E.

Clouthier V.I.

Jones L.M.

Noreau J.E.Y.

Ward M.H.

Cloutier J.G.A.

Keymer D.W.T.

Offerdahl R.C.

Warner D.H.

Cochrane W.T.

Kiley H.L.

Oliver E.S.

Waters D.R.

Coleman L.S.

Kirkham B.

Olson E.L.

Watts R.H.

Comeau M.D.

Kleist J.R.

Palmer P.E.

Way P.M.

Conley F.R.

Knight P.G.

Paradis B.J.L.

Webb W.A.

Cook J.H.

Komar R.W.

Parschauer C.A.

Weichel J.R.

Cooling G.A.

Konrad F.

Partington K.S.

Welters F.

Cory S. B.

Korobko S.

Patterson B.E.

White R.A.

Courtemanche G.J.

Kostiuk R.W.

Payne E.D.

White R.R.

Crosbie P.H.

Kovar D.J.

Phillipe J.G.

Willocks E.E.

Crozier J.P.

Lafortune H.G.

Pittman A.E.

Wilson H.

Cunningham P.K.

Laframboise J.A.C.

Plante J.A.S.

Wilson T.A.

Curran R.H.

Laliberte T.S.

Poirier J.H.

Wilson W.B.

Cushing A.R.

Lambert J.R.J.J.

Polley F.S.

Wiskin K.R.

Cyr J.Y.

Lankin H.S.

Popham D.E.

Wright W.M.

Dann F.R.E.

LaPointe J.F.

Prescott R.J.

Zemek R.J.

Darragh F.H.

Latta K.I.

Proctor C.A.

Zimmer M.J.

Davidson H.A.

Lavigeur J.M.A.

Quiring R.B.

Zygarlicki V.

Day C.J.

Lavoie J.G.M.

Ratelle J.E.Y.

 

Day W.M.

Lavoie J.L.C.

Ravary J.C.L.

 

Dent R.L.

Lawson D.C.

Rayment G.R.

 

Contact web page editor/author:   MalcolmCromarty@hotmail.com